Turystyka i podróże – czy są nam potrzebne do szczęścia?

Wszyscy mamy nieposkromioną żądzę podróży. Mimo tego, nasz tryb w życia w większości przypadków jest dosyć stacjonarny. Osiadamy w dużych aglomeracjach i prowadzimy życie pełne stresu i pośpiechu. Znane polskie przysłowie mówi trafnie, że czasem chciałoby się „rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady”!

Czy jednak turystyka i podróże są zachcianką rozbudzoną przez konsumpcyjny system, czy prawdziwym i nieodłącznym elementem naszej ludzkiej osobowości? Wydaje się, że podróżowanie mamy we krwi. Pradawne plemiona migrowały setki kilometrów i to nie tylko w poszukiwaniu lepszego bytu – dla człowieka ważny jest sam fakt podziwiania widoków, poszerzania horyzontów i zdobywania szczytów. Wydaje się, że zostaliśmy stworzeni po to, by ciągle sięgać po więcej.

Z tego też względu dla wielu turystyka i podróże to nie tylko odpoczynek, ale wysiłek połączony z przyjemnością – na przykład taką wynikającą ze zdobywania.

Bez względu jednak na rodzaj turystyki preferowanej przez Ciebie, pamiętaj, by zachować wszystkie konieczne środki bezpieczeństwa!

Both comments and pings are currently closed.
error: Content is protected !!